« Powrót do poprzedniej strony

Awaria z długopisem w roli głównej, czyli jak zmazać długopis bez korektora?

Awaria z długopisem w roli głównej - jak zmazać długopis bez korektora

Awaria z długopisem w roli głównej, czyli jak zmazać długopis bez korektora?

O tym, że długopis jest popularnym, lubianym i powszechnie stosowanym narzędziem piśmienniczym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Używamy go codziennie w pracy w domu czy w szkole. Zapisujemy nim notatki, robimy listy zakupów, piszemy listy, lub wypracowania. Długopis jest w życiu bardzo potrzebny, jednak nawet tak bardzo istotny element codzienności, może czasami przysporzyć kłopotów, szczególnie kiedy trafi w niepowołane ręce, a raczej rączki, pragnące wypróbować go niekoniecznie tam, gdzie powinny. Długopis + dziecko może zwiastować katastrofę, dlatego warto uzbroić się w wiedzę, lub niezbędne narzędzia, aby z tejże katastrofy wyjść obronną ręką.

Jak zmazać długopis bez korektora?

Czy możliwe jest zmazanie długopisu z kartki bez użycia korektora? Wszystko zależy od długopisu. Niektóre modele nowoczesnych długopisów posiadają nawet wbudowaną gumkę do mazania, która umożliwia w prosty sposób zmazanie napisanego tekstu, bez konieczności stosowania korektora. Jest to rozwiązanie idealne, ponieważ nie pozostawia brzydkiego śladu na kartce, pozwala zachować maksimum estetyki i dodatkowo jest zawsze pod ręką. Niestety nie wszystkie modele długopisów posiadają gumkę. Czasami zmazanie długopisu zwykłą gumką do mazania również jest możliwe, trzeba to jedynie robić bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić struktury kartki. Możemy również spróbować użyć białego markera, jeżeli akurat mamy taki pod ręką. Kiedy to nie pomaga? Pozostaje wyprawa do sklepu po korektor lub wymiana kartki/zeszytu na nowy, czysty.

Jak zmazać długopis ze skóry/torebki/ze spodni?

Zmazanie długopisu z kartki jest możliwe i jest na nie kilka sprawdzonych i skutecznych metod. Są jednak sytuacje znacznie trudniejsze, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach tusz z długopisu zamiast na kartce wyląduje na ulubionych spodniach, przyozdobi drogocenną torebkę, lub wykona fantazyjne szlaczki na skórzanej sofie. W takiej sytuacji bardzo ważny jest czas i rozwaga w działaniu. Im szybciej podejmiemy próby usunięcia plamy, tym większe jest prawdopodobieństwo sukcesu, jednak trzeba zachować rozwagę, ponieważ użycie zbyt silnych, żrących środków czyszczących może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i tylko pogorszyć sytuację. Podejmując decyzję o tym, jak zmazać długopis ze spodni, pierwszym działaniem powinna być próba zaprania plamy. Możemy skorzystać z bezpiecznego odplamiacza i wrzucić spodnie do pralki, w większości przypadków akcja ratunkowa powinna zakończyć się sukcesem. Jeżeli jednak plama zostaje, warto spróbować oddać spodnie do czyszczenia chemicznego, gdzie specjaliści będą wiedzieli jak zająć się naszą garderoba.

Długopis kontra skóra

Trudniejsza sprawa jest z plamami na skórzanej torebce czy sofie. Czy można zatem i jak zmazać długopis ze skóry? Po pierwsze możemy zaopatrzyć się w specjalny sztyft do usuwania plam po długopisie, który jest skuteczny podczas usuwania plam na gładkich skórach. Jeżeli mamy do czynienia ze skórą typu nubuk, w specjalistycznych sklepach znajdziemy gumki do nubuków, ostatecznie natomiast możemy wypróbować specjalną farbę tonującą do skóry. Jeżeli jednak nie mamy akurat pod ręką żadnego z wymienionych narzędzi, możemy spróbować delikatnego czyszczenia wacikiem namoczonym w spirytusie lub acetonie, jednak musimy być bardzo ostrożni, aby nie uszkodzić skóry.

Zachęcamy do skorzystania z oferty obejmującej długopisy plastikowe, długopisy metalowe czy też długopisy ekologiczne.

Sprawdź też inne poradniki