« Powrót do poprzedniej strony

Jakie firmy powinny zdecydować się na ekskluzywne gadżety reklamowe?

Personalizowane gadżety do biura to jedna z najchętniej wybieranych form promocji własnej firmy. Na rynku możemy znaleźć różne modele – zarówno te tańsze, plastikowe i produkowane masowo, jak i nieco droższe, odznaczające się wyższą jakością. Dlaczego warto sięgać po ekskluzywne prezenty biznesowe?

 

Ekskluzywne gadżety reklamowe

 

W jakim celu firmy sięgają po upominki reklamowe?

Oryginalne gadżety z nadrukiem należą do najsubtelniejszych i najmniej nachalnych form reklamy – badania wykazują, że jest to jedna z naprawdę nielicznych metod promocji, które nie budzą negatywnych emocji u klientów. Odznacza się również bardzo wysoką skutecznością. Gadżety na biurko są przydatne, a obdarowani używają ich na co dzień, nieustannie na nie spoglądając, dzięki czemu podświadomie budują poczucie więzi z marką, której logo na nich widnieje.

 

Ekskluzywne upominki dla firm – jakie?

Trzeba przyznać, że gadżety reklamowe rzadko kojarzą się z wysoką jakością i nienagannym stylem. Zwykle są one produkowane masowo, a przedsiębiorcy starają się zamówić ich jak najwięcej za jak najniższą cenę. Oczywiście, nie ma w tym niczego złego – plastikowe artykuły piśmiennicze, kolorowe notesy oraz breloczki mogą być bardzo skuteczne. Jednak jeśli zależy nam na zrobieniu na odbiorcach jeszcze większego wrażenia, warto zainwestować w nieco bardziej eleganckie prezenty, takie jak stylowe gadżety do samochodu (np. skórzane breloki do kluczy lub etui na płyty), kubki termiczne, terminarze, teczki konferencyjne, parasole lub ekskluzywne długopisy metalowe.

 

Ekskluzywne gadżety reklamowe – dla kogo?

Droższe prezenty z nadrukiem sprawdzają się głównie w dwóch sytuacjach. Pierwszą z nich jest kontakt z ważnymi kontrahentami. Nawet jeśli na co dzień stawiamy raczej na mniej kosztowne formy promocji, warto nieco nagiąć tę regułę w odniesieniu do klientów, na których przychylności szczególnie nam zależy. Spośród gadżetów dla mężczyzn najlepiej sprawdzą się piersiówki, portfele i wizytowniki, zaś panie z pewnością docenią estetyczne lusterka, wieszaki na torebkę, kosmetyczki oraz filiżanki. Przedstawiciele obu płci ucieszą się także z eleganckich notesów, breloków i metalowych długopisów.

Oprócz tego na ekskluzywne gadżety reklamowe powinni zdecydować się przedstawiciele marek premium i przedsiębiorstwa o bardzo eleganckim, luksusowym wizerunku. Wysoka jakość stanowi część ich stylu i identyfikacji, a upominki z logo powinny to podkreślać.

 

Ekskluzywne gadżety reklamowe – dla kogo?

Im lepiej będą się prezentowały nasze gadżety, tym bardziej pozytywne wrażenie zrobią na naszych klientach. Stylowe, skórzane breloki lub metalowe długopisy z grawerem będą dla nich znakiem, że mamy dobry gust i potrafimy docenić swoich kontrahentów. W dodatku im lepsza będzie jakość naszych podarunków, tym większa szansa, że obdarowani rzeczywiście będą z nich korzystać. Pamiętajmy, że aby gadżety reklamowe rzeczywiście zwiększały nasze zyski, muszą być używane i stanowić nieodłączną część otoczenia potencjalnych odbiorców naszych usług.

Sprawdź też inne poradniki