« Powrót do poprzedniej strony

Długopis – jak to jest zrobione

Długopis - jak to jest zrobione

 

Jak to jest zrobione? Dowiedz się, na czym polega magia długopisów reklamowych

Prawdopodobnie każdy z nas miał okazję rozkręcić długopis i przyjrzeć się jego zawartości, szczególnie w czasach szkolnych, gdy wkład nagle przestawał pisać, a nauczyciel dyktował właśnie bardzo ważne zadanie. W takich sytuacjach budziła się dusza mechanika-konstruktora, który za wszelką cenę usiłował naprawić długopis chuchając, dmuchając, lub potrząsając długopis. W dorosłym życiu najprawdopodobniej mielibyśmy 3 zapasowe długopisy i nikt nie przejmowałby się tym który właśnie się zepsuł. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dowiedzieć się, jak to jest zrobione i czy nasze dziecięce działania naprawcze miały szansę powodzenia.

 

Jak to jest zrobione – z czego składa się długopis?

Najważniejsze elementy budowy długopisu to korpus, czyli obudowa oraz wkład, czyli rurka wypełniona tuszem i zakończona obsadką. Obsadka zawiera malutką kulkę o średnicy 1 mm, odpowiada ona za równomierne rozprowadzanie tuszu po papierze w trakcie pisania. Kulka obsadzona jest w specjalnym gnieździe, które pozwala jej na swobodne obracanie się i chroni przed wpadnięciem. Między gniazdem a kulką znajduje się malutka przestrzeń, przez która wydostaje się tusz. Oprócz wkładu i korpusu długopis musi zawierać elementy, które chronią tusz przed wylaniem się. Najczęściej spotykamy dwa typy długopisów – ze skuwką i z mechanizmem sprężynowym. Długopisy z mechanizmem sprężynowym umożliwiają chowanie wkładu do środka korpusu, gdy nie jest on używany, za działanie tego mechanizmu i równocześnie ochronę tuszu przed wypłynięciem odpowiada sprężyna. W długopisach bez mechanizmu wkład zabezpiecza skuwka. Pozostałe elementy, jakie spotykamy w długopisach to klips, gumowa osłona, lub zakreślacz.

 

Długopis – nieśmiertelne narzędzie piśmiennicze

Mimo że żyjemy w czasach kiedy większość informacji zapisujemy na ekranach telefonów dotykowych czy tabletów, a listy wysyłamy za pośrednictwem e-maila, długopis jako narzędzie piśmiennicze wciąż żyje i ma się całkiem nieźle. Tajemnica długopisu tkwi w jego funkcjonalności. Prosty w obsłudze, mały, lekki i poręczny, pozwala na szybkie zanotowanie ważnej kwestii, wiarygodny podpis na ważnych dokumentach, a także na szybkie notatki w szkole czy na studiach. Obecnie długopisy są również bardzo popularnym nośnikiem reklamy, właśnie z tego względu, że są funkcjonalne a przy tym niedrogie. Na stronie długopisyreklamowe.pl znajdziecie Państwo ogromny wybór ergonomicznych, eleganckich i funkcjonalnych długopisów dopasowanych do potrzeb i oczekiwań różnych branży i różnych użytkowników.

 

Budowa długopisu, a jego funkcjonalność

Mimo że oferta długopisów jest bardzo rozbudowana i możemy wyróżnić wiele ich rodzajów, budowa większości jest analogiczna. Różnice pomiędzy nimi determinuje przede wszystkim rodzaj tworzywa, z jakiego zbudowany jest korpus, kształt korpusu, jego stylistyka oraz dodatki w postaci klipsa czy metalowych lub gumowych osłon. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno długopis ze skuwką, długopis z wciskanym mechanizmem włączającym, jak również długopis z przekręcanym mechanizmem włączającym. Każdy z nich jest odpowiedzią na różne potrzeby i preferencje użytkowników, dlatego warto zapoznać się z cała naszą ofertą i wybrać dla siebie model długopisu, który najlepiej spełni oczekiwania Państwa i Państwa klientów.

 

Sprawdź też inne wpisy w “Poradniku”:

Sprawdź też inne poradniki