« Powrót do poprzedniej strony

Jakie są najlepsze długopisy biurowe?

Czy zakup artykułów biurowych może być kłopotliwy? Czy kupując narzędzia piśmiennicze powinniśmy robić jakiś głęboki research, czy może to zbyt mało istotna sprawa, aby zaprzątać sobie tym głowę? Aby poznać prawidłową odpowiedź na te pytania, warto odpowiedzieć sobie czy zależy mi na efektywnej pracy, czy liczy się dla mnie wizerunek mojej firmy i czy będąc zawodowym kierowcą, byłby mi obojętne, jakim samochodem będę jeździć? Akcesoria piśmiennicze to narzędzia pracy takie jak każde inne. Aby praca była efektywna i nie sprawiała kłopotów, warto więc mieć narzędzia, które będą niezawodne, wygodne i do tego trwałe.

 

Jakie są najlepsze długopisy biurowe

Co to znaczy, że długopis jest wygodny?

Czy długopis może być wygodny? Oczywiście, że tak. Niewielu z nas ma świadomość tego, że wiele problemów zdrowotnych wiąże się z nieodpowiednio dobranym sprzętem do pracy. Niewygodne obuwie powoduje bóle nóg i kręgosłupa, niewygodne krzesło nadwyręża kark, niewygodne ubranie powoduje dyskomfort i pogarsza samopoczucie, i tak dalej. Można wymieniać w nieskończoność, jak niekomfortowe dla nas rzeczy użytku codziennego wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie oraz wydajność działania. Długopis, mimo że wydaje się niepozornym, malutkim narzędziem piśmienniczym, również może bardzo szkodliwie wpłynąć na nasze zdrowie. Źle wyprofilowany korpus, który ślizga się w ręce, ciężko go wygodnie złapać i do tego wymusza nienaturalny układ dłoni, może być nawet przyczyną zwyrodnienia stawów, oczywiście w najgorszym przypadku i przy długotrwałym użytkowaniu. W najlepszym wypadku będzie powodował ból nadgarstka, dłoni, cierpnięcie rąk, a do tego nerwice. Wygodny długopis, posiadający ergonomiczny kształt, wykonany z dobrych jakościowo surowców, zapewniających odpowiednie utrzymanie go w dłoni, zadba o bezproblemową i komfortową pracę.

 

Akcesoria piśmiennicze biurowe

Długopisy do biura, eleganckie, czy swobodne?

Wygoda i kształt długopisu to jedna sprawa, natomiast wygląd i styl tego narzędzia to druga istotna kwestia. Design długopisów biurowych najlepiej dobrać w oparciu o charakter wykonywanej pracy. Jeżeli prowadzimy poważną kancelarię prawną czy biuro księgowe, kolorowe neonowe długopisy z nadrukiem mogą zaburzyć wizerunek firmy. Podobnie będzie w drugą stronę. Agencja reklamowa słynąca z odlotowych pomysłów i niezwykłej kreatywności powinna dobierać akcesoria piśmiennicze pasujące stylem do charakteru działalności. Eleganckie długopisy metalowe, w poważnych, formalnych kolorach niezbyt wpiszą się w ducha firmy. Tutaj zdecydowanie lepiej odnajdą się wielokolorowe, oryginalne, wyróżniające się kształtem i grafiką długopisy, które jeszcze lepiej podkreślą niepowtarzalny profil firmy

Sprawdź też inne poradniki