« Powrót do poprzedniej strony

Pierwszy długopis dla ucznia

Rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej to moment, w którym większość dzieci po raz pierwszy styka się z nauką pisania. Aby to nowe wyzwanie było dla nich jak najbardziej komfortowe, warto zainwestować w dobry, użyteczny model długopisu. Czym należy się kierować podczas jego wyboru?

 

Pierwszy długopis dla ucznia

 

Dlaczego pierwszy długopis jest tak ważny?

Początek edukacji to bardzo istotny czas w życiu każdego człowieka. Uroczy, beztroski maluch przeradza się wówczas w nieco poważniejszego ucznia, który musi radzić sobie z pierwszymi wyzwaniami i obowiązkami. Jednym z nich jest nauka pisania, czyli umiejętności, która będzie mu się przydawała przez resztę życia – zarówno w czasie edukacji, jak i w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym. Bardzo ważne jest to, by nasza pociecha nauczyła się pisać szybko, a przy okazji ładnie i czytelnie. Nasz charakter pisma w dużym stopniu zależy od tego, jakiego artykułu piśmienniczego używamy do tej czynności. W związku z tym każdy, kto zastanawia się nad prezentem dla pierwszoklasisty, powinien rozważyć pierwszy użyteczny długopis, który będzie symbolem nowej roli oraz kolejnego etapu w życiu dziecka. Taki podarunek z pewnością nie wyląduje na dnie szuflady, a będzie używany każdego dnia.

 

Rodzaje długopisów na prezent

Wybierając pierwszy długopis dla dziecka, warto zadbać zarówno o jego funkcjonalność, jak i estetykę. Uczniowie pierwszej klasy to przecież wciąż kilkulatkowie, którzy lubią rzeczy kolorowe i zabawne. Jednym z oczywistych wyborów na prezent jest gadżet z grawerem, jednak taki model spodoba się wyłącznie dziecku, które ma już za sobą pierwsze doświadczenia z pisaniem – dla ręki nieprzyzwyczajonej do tej czynności metalowy długopis mógłby okazać się zbyt ciężki. Lepiej będzie wybrać plastikowy produkt w ulubionych barwach pierwszoklasisty. Aby podarunek był bardziej spersonalizowany, możemy zdecydować się na wersję z nadrukiem, dzięki czemu pierwszy długopis dla dziecka będzie jedyny w swoim rodzaju i z pewnością stanie się bardzo cenną pamiątką.

 

Pierwszy długopis dla dziecka – co wziąć pod uwagę?

Aby mieć pewność, że wybierzemy estetyczny i użyteczny model długopisu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Po pierwsze: aby sprawił on uczniowi autentyczną radość, powinien zwracać uwagę oryginalnym wzornictwem. Świetnie sprawdzają się kolorowe, wzorzyste modele, takie jak Kalido Solid, Kalido Color i Primero Solid, a także projekt z przyciągającą wzrok kulką na końcu mechanizmu włączającego AP3000. Aby rączka dziecka zanadto się nie męczyła, dobrze jest również wybrać długopis o ergonomicznym kształcie, np. AP1001b lub AP1001k. Dobrym pomysłem będzie zabranie malucha na zakupy, by mógł wziąć różne propozycje do ręki i upewnić się, że mu odpowiadają. Pierwszy długopis dla dziecka nie może być zbyt gruby i ciężki – modele pasujące do dłoni dorosłego niekoniecznie się tutaj sprawdzą. Dobrze, by był także łatwy w prowadzeniu i miał nierozmazujący się atrament. Jeśli do tego będzie także ładny i odpowiadający upodobaniom dziecka – możemy mieć pewność, że stanie się jego ulubionym przyborem szkolnym, po który będzie sięgało z prawdziwą przyjemnością.

Sprawdź też inne poradniki