« Powrót do poprzedniej strony

Czemu długopis przerywa i czy można go samodzielnie naprawić?

Czemu długopis przerywa i czy można go samodzielnie naprawić?

 

Czemu długopis przerywa i czy można go samodzielnie naprawić?

Każdego dnia go używamy, zapisujemy nim ważne informacje, robimy notatki w szkole, wykonujemy ważne obliczenia w pracy. Zdarza się, jednak że kiedy go najbardziej potrzebujemy, on zawodzi. Zaczyna szwankować, naraża nas na stratę czasu oraz cennych informacji. Długopis – małe niepozorne narzędzie użytku codziennego, które może przynieść nam sporo nerwów. Najważniejsze kwestie na wykładzie, a Twój długopis zaczyna przerywać; podpisywanie kluczowej dla firmy umowy, a Twój długopis przestaje pisać; wypełnianie wniosku urzędowego, a Twój długopis odmawia posłuszeństwa. Zapewne znasz to uczucie, kiedy w najmniej odpowiednim momencie, tak mała rzecz, wyprowadza człowieka z równowagi. Można jednak tego uniknąć. Dowiedz się jak to zrobić, jak szybko i sprawnie poradzić sobie z problemami, jakie mogą pojawić się podczas użytkowania długopisu.

Czemu długopis przerywa?

Twój ulubiony długopis nagle przestał pisać, zaczął przerywać, a nie ma możliwości, żeby już skończył się wkład? Jest kilka przyczyn jego niedyspozycji. Pierwsza z nich to zaschnięcie wkładu, jeżeli długopis był nieodpowiednio przechowywany, lub długo nieużywany wkład mógł zaschnąć. Inną przyczyną może być, dostanie się powietrza do wkładu. Zaschnięty długopis możemy próbować reanimować za pomocą ciepłej wody. Trzeba zanurzyć wkład wraz z końcówką piszącą w ciepłej wodzie i zostawić go w niej przez około 30 minut. Po tym czasie możemy spróbować rozpisać długopis – jest spora szansa, że wstąpi w niego nowe życie. Inną szybką, skuteczną metodą, jest podgrzewanie końcówki piszącej wkładu zapalniczką. Wystarczy wyciągnąć wkład i przez chwilę podgrzewać zapalniczką metalową końcówkę wkładu. Po podgrzaniu wkładamy wkład z powrotem do korpusu, skręcamy i rozpisujemy. Popularną metodą stosowaną do domowego „reperowania” niepiszącego długopisu jest dmuchanie. Mocne dmuchnięcie w końcówkę wkładu, rzeczywiście może być skuteczne, w przypadku kiedy z jakiegoś powodu do wkładu dostało się powietrze i to ono utrudnia sprawne funkcjonowanie. Mocne dmuchnięcie może pomóc pozbyć się powietrza i przywrócić długopis do życia.

 

Przerywający długopis

Długopis przestał pisać, co robić?

Kiedy długopis przestaje pisać, a przytoczone domowe sposoby nie działają, najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego długopisu. W marketach dostępne jest mnóstwo tanich długopisów, które jednak nie grzeszą jakością. Jeżeli na co dzień często używamy długopisu w szkole czy do pracy, warto zainwestować w dobrej jakości firmowy długopis, który będzie niezawodnym kompanem w nauce i pracy. Może wydawać się, że nie warto inwestować w tak zwyczajną rzecz, jak długopis, okazuje się, jednak że w wielu sytuacjach sprawny, solidny długopis jest niezbędny. Jeżeli więc nie chcesz wciąż zastanawiać się, dlaczego Twój długopis przestał pisać i jak naprawić długopis, jeżeli chcesz zaoszczędzić sobie nerwów, jakie funduje Ci niepiszący długopis w ważnej chwili, po prostu zainwestuj w porządny firmy długopis, a najlepiej dwa, które zagwarantują Ci spokój i pewność w każdej sytuacji.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty długopisów papierowych, długopisów metalowych czy tez długopisów plastikowych.

Sprawdź też inne poradniki