« Powrót do poprzedniej strony

Długopisy promocyjne dla firm, tani i skuteczny gadżet reklamowy

Długopisy promocyjne dla firm

Promowanie firmy, lub marki jest bardzo ważne, ponieważ pozwala trafić do większej rzeszy klientów, pozyskać ich i sprawić, że staną się oni długofalowymi, lojalnymi kontrahentami. W dzisiejszych czasach lojalny i stały klient jest na wagę złota, dlatego warto budować i dbać o dobre relacje z obecnymi i potencjalnymi klientami.Jednym ze sposobów na pielęgnowanie dobrych stosunków są upominki promocyjne.

 

Sprezentuj sobie klienta

Gadżety promocyjne, firmowe upominki reklamowe, to leciwy, ale wciąż skuteczny sposób na promowanie firmy. Ludzie lubią dostawać prezenty, dlatego ofiarując im użyteczny upominek reklamowy, dajemy sobie szansę na zyskanie ich sympatii. Aby upominek reklamowy był skuteczny, musi być dla klienta atrakcyjny, aby był atrakcyjny, musi być funkcjonalny. Długopisów używa praktycznie każdy. O ich użyteczności nie musimy się rozwodzić, ponieważ w każdej firmie, w każdej branży długopis to nieodłączny element wyposażenia pracownika. Pozostaje kwestia co zrobić, aby długopis stał się efektownym i efektywnym gadżetem promocyjnym. Przede wszystkim trzeba wybrać taki, który będzie elegancki, stylowy i wygodny. Kolejna sprawa to znakowanie długopisów firmowych.

 

Jak oznakować długopis reklamowy?

Znakowanie długopisów firmowych może być wykonane kilkoma technikami. Plastikowe długopisy reklamowe znakujemy metodą sitodruku lub tampodruku, natomiast najlepsza metoda znakowania długopisów metalowych to grawerowanie laserowe. Bez względu, jaki model i jaką metodę znakowania wybierzemy, ważne co zostanie naniesione na długopis. Logo, grafika, hasło reklamowe, zależności od zamysłu strategi marketingowej, nadruk może nieść inne przesłanie. Ważne, aby był on dopasowany do modelu i koloru korpusu, a także, aby był atrakcyjny dla klienta. Nie każdy lubi używać pstrokatych, krzykliwych długopisów. Co więcej, na niektórych stanowiskach byłoby to wręcz nie na miejscu. Warto więc zadbać o to, aby nadruk oraz model długopisu był dopasowany do naszego potrzeb naszego klienta.

 

Jak korzystać z materiałów promocyjnych?

Zamawiać gadżety promocyjne, powinniśmy wiedzieć, jak będziemy z nich korzystać. Czy będzie to upominek reklamowy dla odwiedzających nasze stoisko na targach branżowych, czy będziemy rozsyłać gadżety na przykład w świątecznych paczkach, czy może zamawiane materiały promocyjne mają być częścią wyposażenia biura i pracowników, a ich główna rola, to budowanie skutecznej identyfikacji wizualnej. Możemy zamówić cały komplet artykułów piśmienniczych z logo firmy, takich jak długopisy, touch peny, ołówki czy smycze reklamowe. Mając na stanie takie gadżety promocyjne, będziemy przygotowani na różne okazje i okoliczności. Kampania marketingowa zakłada nie tylko jednorazowe strzały, w postaci rozdawania gadżetów promocyjnych, ale powinny to być działania ciągłe, mające na celu stałe promowanie firmy i pozyskanie nowych rynków zbytu i nowych lojalnych kontrahentów. Zapas atrakcyjnych gadżetów promocyjnych pozwoli prowadzić ciągłe, skuteczne działania marketingowe, a tym samym efektywnie rozwijać naszą firmę.

 

Sprawdź też inne wpisy w “Poradniku”:

Sprawdź też inne poradniki