« Powrót do poprzedniej strony

Znakowanie

Stwórz swój unikalny, spersonalizowany długopis.

Proponujemy trzy metody znakowania tekstu i logotypów: sitodruk, tampodruk i grawer laserowy.

 

Druk sitowy czyli potocznie zwany sitodruk to technika druku, w której formą drukową jest szablon nakładany na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie takiej odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. Sitodruk jest wykorzystywany do jednokolorowego znakowania długopisów i ołówków.

Metoda druku tamponowego polega natomiast na nakładaniu farby drukarskiej na znakowany długopis czy ołówek, za pomocą silikonowego stempla zwanego tamponem. Ze względu na prostotę tej techniki możliwe jest znakowanie dużej ilości artykułów reklamowych w krótkim czasie. Nadruki tamponowe charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, co czyni nadruk długo bardzo czytelnym.

Grawerowanie laserowe jest metodą najtrwalszego znakowania wykorzystującą sterowaną komputerowo wiązkę promieni laserowych. Grawer charakteryzuje się eleganckim i estetycznym wyglądem, jest znacznie trwalszy od innych metod znakowania, ponieważ nie ulega zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych ani częstego używania. Grawer laserowy jest bardzo precyzyjny. Pozwala na naniesienie nawet najbardziej fantazyjnego znaku.

Sprawdź też wpisy w naszym “Poradniku”:

Sprawdź też inne poradniki